-----------------------


MUHAMMED

Muhammed


BAYRAK

TC.BayrakHoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forum İstatistikleri
Üye Sayısı:» Üye Sayısı: 18
En Son Üyemiz:» En Son Üyemiz: Cengiz.mg
Konu Sayısı:» Konu Sayısı: 5,001
Mesaj Sayısı:» Mesaj Sayısı: 6,758

Tam İstatistik Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 121 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 118 Misafir
Bing, Google, Yandex

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

[Resim: pembegul-ve-salavat-by-karoglan.gif]

ZIDDI OLMAYAN NEDiR VAHDEKE LA ŞERiKE LEH

01.12.2011 Perşembe

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Kulhü vallahu ehad. Allahüssamed. lem yelid velem yüled.velem yekün lehü küfüven ehad.

sadakallahul aziym ihlas suresiAllahümme salli ala muhammedin ve ala eeli muhammedin.şek ve şeriki olmayan Allahu tealanin Elcisi Muhammed mustafa sallallahu aleyhi ve sellem efendimize aal ve ashabina binlerce selat selam eyle allahim.

Yolculugumuza başliyoruz

Yaratilmiş ne var ise cenabi mebla onun bir ziddini halkeylemiş gecenki vaazimizda dünyamizin ilk halkoldugundaki yaratilişdan bahsettik ve demiri yaratti demir benlik gösterince ona zid olan ateşi halketti ki demiri susturdu ateşi halketti ateş benlik taslayinca suyu halketti ki ateşi susturdu insani halkettiki insan aşiri gidince onun düşmani şeytani halkettiki insani helak eden şeytandir yani topragin zıddı demirdir topragin en serti demirdir toprak demire yenilir, demire ise ateşi halkettiki cenabi mevla demirde öyle asi geldimiydi onu ateş ile dağlaya dağlaya susturur.

sonra Karanlik halkoldu ve onada zıd olan onu delip gecen IŞIK

halkoldu , yaz halketti Allahu teal ona zıd olan KIŞ halkoldu

sicak halkoldu ona zıd soguk halkoldu, tatli halkedildi onun düşmani aci halkedildi, tuzlu halkoldu onun düşmani tuzsuz halkoldu,adem aleyhisselamin soyu hep tuzludur amma kabilin soyu tuzsuszdur, hani hacivat karagöz tiplemelerinde tuzsuz (BibBiiiiiib) bekir tiplemesi vardir ya yani, cocuk dünyaya gelirken tuzun olmamasi ile yani tuzsuz ekmekden olan cocukda delilik emmareleri görülür yani tuz ve iyod iletkenligi saglar eger beynin sinyallerini iletcek iyolit sistemi yani sinir sitemi oluşmadiysa bu demekdirki cocukda tuz devreye girmemiş yani bu cocuk kabilin soyundan geliyor demekdir tuzsuz (BibBiiiiiib) bekir soyundan.iletkenlik yani iletişim sistemi dünyamizda ne ile oluyor yani BAKIR maddesi ile işde kabilin sinir sisteminde iletkenligi tuz degil bakir maddesi yapar yani adem soyu iki zincire ayrilir habil tabiatli olanlar yani sinir sitemi tuz ve iyolitten meydana gelenler ve ikinci zincir kabil soyu sinir sistemi bakir ve aliminium sülfattan oluşanlar.Dünyamizda tuzu korosiona ugratcak bir madde yokdur, yani tuzu küflendircek madde yokdur, amma bakir yagmur suyunu yedimiydi patina denilen yeşilimsi bir küf olurki en büyük zehirdir, yani kabil soyu sivri zekalardan oluşur cünkü iyi iletkendir amma küflendimiydi varma yanina sakin ona dokunma demekdir dokunursan senide zehirler atar. Yani işde habilin sen bana öldürmek icin elini uzatsanda ben sana karşi öldürmek icin elimi uzatmam demesi gecenki vaazimizda anlattigimiz ayeti kerime yani habil ne kadar zor durumda kalsada zehiri atma tehlikesi yokdur amma kabil zehirli yaratik laf anlamaz(BibBiiiiiib Kafa)kendini sivri zekali zanneden ahmagin biri ne söz ne nasihat işlemeyen işde habil böyle söylmesine ragmen onun başini yardi gecti. yani eli kendine kalkmayan habili öldürdü gecti zehirledi gecti,

bakir diyoden icad edilen madde yani (BibBiiiiiib) akli zayif sinir sistemi zayif olan zora geldimiydi iletiveren, belki müslümanlari görünce Allah kitap der amma kafirlerle bir araya gelincede inkar ediveren yani münafik varlik yani (BibBiiiiiib) beyinsiz (BibBiiiiiib Kafa) .işde beynin iletim sistemi tuz iyolitinden olursa iletişim siteminde aksama olmaz eger bakirdan ve aliminiumdan olursa kontakt bölgelerinde küflenme olabildiginden bazen iletmez bazen iletir yani akli gidip gelen olur.

Rabbim böyle münafiklardan müminleri muhafaza buyursun böyle münafiklar kendi kardeşinin başini vurmakdan cekinmez, işde osmanlinin halleri padişahlik icin kendi kardeşinin başini vurmalari büyük hatalari olmuşdur neymiş efendim cirtlak ses cikmayacakmiş devletin iradesinin sihhati icin gerekliymiş. işde bunu yapanlar ancak(BibBiiiiiib Kafa)kabilin aklindan olanlar olabilir işde bardakciogluda osmanliyin deyen böyle(BibBiiiiiib Kafa)kafalilardan insan kendi soyunun başini vurmayi kendine helel görürsün Allahain dankalak ahmagi sen osmanli olsan ne yazar dölleme osmanli, işde böyle dölleme hürrem osmanlilari osmanlinin sonunu getirdi.

kendi evladinin başini vurmayi kendine helal gören(BibBiiiiiib Kafa)kanuni. sinir sistemi küflenmiş (BibBiiiiiib Kafa) .işde tuzu eksik hamur icad eden kafirlerin ekmegini yeyince kanuninin dedesi tuzu kit ekmekden böyle evlat yogurmuş kanuninin anasi ondan sonra artik hamur bozula bozula vahdettine kadar gelmiş. vahdettin adina bak yaptigina bak ahmagin.

ekmek böyle haassas dir mayasida güzel olcak tuzuda güzel olcak nerde altay daglarinda yogrulan göktürk soyunun hamuru mayasi nerde şimdiki askere gitmeyen diye kaytaran dölleme türk soyu,

Böyle askerden kacan dölleme zengin firlamalari keyif sürsün diye fakir evlatlari yaginda tuzunda kavrulcan diye ugraşan benim gariban milletimin gariban evlatlari.birde yasa cikariyorlar parali askerlik bir taşinan iki kuş vurcaklar milletvekillerinin zengin evlatlari hem askerden kaytarcak gitmeycek hemde zenginin malindan gelcek askerlik paralari ile milletvekillerinin makam arabalarinin benizini cikcak milletveikili maaşlari cikacak yani aylik garantili cifte kuş vurcaklar.

Vay benim akilsiz milletimin akilsizca verdikleri oylar nere gitti sizin oylar milletvekillerinin cebine maaş oldu oglunuz askerde şehit oldu size ne kaldi ne kalacak ananinizin ... kaldi siz böyle(BibBiiiiiib Kafa)olursaniz ne kalcak el keyfini sefasini sürsün size

şerefli şehitlik mertebesi kaldi. övünürsünüz birde(BibBiiiiiib Kafa) (BibBiiiiiib Kafa) şehitlerinizle. el sefa sürsün senin oglun kabirde yatsin delikanli yirmi yaşinda elin elli yaşindaki altmiş yaşindaki sefa sürsün meclisde cig köfte iskender kebab ile senin oglun soguk kabirde yatsin bumudur adalet uyan ey türk uyan gafil olma.

Öcalan köpegi hapisaneden keyfi beyde yok teröristleri adadadaki villasindan yönetsin neymiş avrupa standartlarinda olcakmiş hapisanesinin. standartina sican emi vay garip şehitlerimiz vay, siz bu öcalan köpegi rahat etsin diyemi yattiniz gidip kabire devletin kesesinden yesin icsin yatsin zaril zaril o.. o.. keyif sürsün iscacik odasinda diyemi şehit olduydunuz.

Vay vay dünyami tersine döndü kötüler sefa sürer oldu iyiler cile ceker oldu yoksa bu taaa habil kabil zamanindanmi böyleydi.

Biz bu işden bişey anlamadik.Zalimler sefa sürer olmuş garibin ahi daglari tutmuş garibin hesabi mahşere kalmiş, vay (BibBiiiiiib) dünya vay kimine karpuz yedirdin kimine kelek boynunu büken habillere ham dü lek.Ne yapsak ne kadar cabalasakda dünyanin carki iyilerden tarafa dönmüyor dönmüyor, Rabbim bu dünyanin carkini egri yaratmiş dönüp dolaşip kafirler üste geliyor.

Bunca zamandir iyileri anlattik iyilerin zaferini anlattik amma geldi sira mazlumlara.

Rabbim bunca kabirlerinde soguk soguk yatan mazlumlarin ahi sana elbet ulaşmakda Taa habilden bu yana gelen mazlumlarin ahini al artik bu zalimlerden allahim yerin i depremlerle sellerle yanginlarla

ateş ile su ile hakkini verdigin her şey ile al ya rabbi bu mazlumlar sakarya gibi yüz üstü cok süründü ayaga kalksin artik sakarya ya rabbi.Dünyada herşey ziddi ile muamele görür olmuş ya rabbi ey ZIDDI VE ŞERiKi OLMAYAN ALLAHIM.zalimler icin kiyamet hakdir ve bütün mazlumnlarin ahini bir kerede alicak olandir, ya rabbi KIYAMETE HAZIRLA DÜNYAMIZI VE MAZLUMLARIN HESAP GÖRECEGI GÜNE HAZIRLA MÜMINLERiNi KIYAMETIiN DEHŞETiNDEN HALAS EYLE YA RABBi:Görüp dururuzki yer kuduruyor hesap almak icin görüyoruzki su kuduruyor hesap almak icin görüyoruzki hava kuduruyor hesap almak icin sen mümin kullarini bu dehşetli hesaplaşmadan koru ya rabbi.

Son bir kez müminlerin yüzünü güldür ya rabbi o bucuk vakti biz ahir zaman müminlerine yaşat ya rabbi islami son bir kez yeryüzüne hakim kil ya rabbi

la ilahe illahu vahdehü la şerike leh lehül mülkü velehül hamdü yuhyi ve yumut biyedikle hayr vehüve ala külli şey in kadir vema erselnake illa rahmeten lil alemin.

gelelim vaazimiza herşeyin ziddi var cenabi mevlanin şek ve şeriki yokdur, o zaman zalimin ZIDDI nedir, onun ZIDDIDA

ALiMDiR, yani Zalim ya Z-alim yani başndaki z yi attimiydi alim kalir, Allah akil ile bilinmez yani akla göre bir şeyin varligi icin görücncek tutulcak duyulcak oysaki Allahu tealaya bu saydiklarimizla naliyamiyor oysaki Allah heryerde ve her yaratilandada tecelli eder amma akil bunu anlamiyor bir başka bakiş ile bakmak lazimdir ki kainatta Ondan gayri bir varlik yokdur var olan ve bir olan ehadiyetin sahibi ceanbi mevladir

esteuzubillah gulhüvallahu eahad.

yani deki vallahi ondan gayri hicbirşey yokdur, herşey o birdendir ehad olandandir, vucut ülkesinde sag göz sol göz sag kulak sol kulak vardir sag el sol el vardir yani hep bir ZIDDI vardir amma kafaya gelince kafa birdir gözler ikide olsa kafa birdir kulaklar ikide olsa kafa birdir dudaklar ikide olsa kafa birdir dil ikide olsa kafa birdir, yani ziddiyet icinde vahdet sag göz saga bakarken sol göz sola bakmaz sag gözün gördügünü sol gözde görürür, sag kulak duyarken sol kulak başka şey duymaz sag kulagin duydugunu sol kulakda sagir degilse duyar yani ikilerden meydana gelen bir, bir.aklin sihhati verdigi karardadir. bir fiil işlemesi icin iki emir cikmaz yani kalkacaksa kalk emri oturcaksa otur emri

eger akil kalkcagi zaman otur emri veriyor ise o zaman bu akil bozukdur ikileri birleştiremiyor demekdir. yani aklin terazisi yalniş tartiyor demekdir.işde zalim demek akli aydinlanmamiş olan demekdir. böyle bir aklin, akli aydinlanmiş bir alime ihtiyaci vardir alim olan aklina nur girmiş olandir karanlikda insan nasil oturcagi gitcegi gelcegi yeri görmez ise akli karanlikda olaninda kararlari böyle zulum olur iyi diye kötü fiil işler işde mürşid orada lazim gelirki

müminlerin mürşidi kurandir, aklinda kurandan ayetler olan kimslerin aklina nur girmiş demekdir aklinda kurandan ayetler olmayan kimsenin akli karanlikdadir ve o akildaki kurani muhammed(S.A.V) ile okur yani kap ile okur ise o zaman hidayete mazhar olur yani dogru yola ulaşir eger kalp ile okumazda beyni ile okursa ikilemde kalir. sagmiydi solmuydu diye.

işde zalimler olaylari akli ile okuyan yani kabil gibi ne dedi : o kiz cirkin ve yaşli ben onunla evlenmem halbuki cenabi mevla buyurdu sen o yaşli kizla evlencen amma akli ile bakinca onu cirkin gördü.

Hz alinin bir sözü vardir Alimlerin dili kalbindedir , ahmaklarin yani cahillerin kalbi dilindedir.Allahu tealaya anlamak kalp ile olur yoksa göz ile kulak ile aramaya kalkan hz ibrahim gibi güneşe bakmiş bumu diye bakmişki batiyor bu degil demiş aya bakmiş bu degil demiş yani akil ile ölcersen hep bir ziddi vardir gördüklerinin duyduklarinin. Allah ancak kalp ile bilinir.esteuzubillah vahdeke la şerike leh. onun ZIDDI yokdur.

Kurandada cenabi mevla sizin sudurlarinizda gizli olani bilendir o buyruluyor yani kalpteki duygularinda kirli olani varmiş yani

ne zaman kalbe kuran ve peygamber girdi o zaman akli HAKKI belki bilebilir yoksa akil ile tartilmaz.

islamda kir ve pis yani karanligi olusturan etkenler iki kisma ayrilir hükmen pis olanlar yani onlara HADES denilir ve hakiki necaset olan olanlar onlarda HUBUS denilirki

işde birinci kisim olan hades denilen pislikten kurtulmak icin mutlak temiz olan sular ile abdest almak veya gusl abdesti almak veya su yok ise veya su sakincali ise teyemmümetmek ile temizlenilir bunlar abdestsizlik cünüplük ve hayiz ve nifas halleridir.

ikinci kisim ise gercek necaset dirki onlarda görünen hertürlü necaset ve pisliklerdirki onlarda mutlak ve mukayyed sular ile temizlenirler.

işde şeytan aleyhillaneninde iki boyutu vardir kuran okurken euzu cekilir yani racim şeytandan Allaha siginilir yani hükmen pis olan şeytandan korunmak gerekir ve ikinci boyut tuvalete girerken ne diye dua edilir

euzubillahiminerrcisin necsel habaaisişşeytanirracim.

yani görünen pislik olan hubus olan ve necaset olan şeytanin şerrrindan allaha siginirim demekdir.

yani pislik şeytandanmiş yani pislikden türüyen mikroplarda şeytanin cocuklari demekdir, her türlü görünen ve görünmeyen mikroplar şeytandandan ve pis ve pislikten imiş

işde bu yüzden peygamberimiz buyurmuş temizlik imandandir.

bu haftaki sünnetimize gelince istibra etmek sünnetdir. istibra kücük abdest bozduktan sonra idrar yolunda yari yolda kalan idrar damlalarinin idrar deliginden atilmasi icin gecen zamani beklemek ve atilmasini saglamak yani peygamberimizin sünnetinde kücük abdesitini veya büyük abdesitini bozan kimse tuvaleteten cikinca kirk adim atsin demişdir ve tuvalatten cikmadan önce öksürmekde sünnetddir ve tuvaletde sola meyletmekde sünnetdir, yani vücuttan necasetin kolayca atilmasini saglamak ve yari yolda kalanlarin cikmasini saglamak icin büyük hacette öksürmek ve bir miktar beklemek ve kücük abdest bozduktan sonrada kirk adim atmak sünnetdir yani bu kirk adim meselesi yeniden abdest almadan önce kirk adim atmakdir yani eger tuvaletten ciktimiydi yeni abdest alinmaycaksa ve o zaman normal işlerin görülmesi icin yürümek ve ve gecen zaman buna dahil olur. amma extra kirk adim atmak ve ve ic camisirina damlamamasi icin tuvlet kagiti koymak ve kirk adim attikdan ve öksürdükden sonra son damlanin atildigindan emin oldukdan sonra o kagitda atilir ve öyle yeni abdest alinir işde bu işlemlere istibra denilir istibra sünnetdir ve

peygamberimiz buyumuşlarki kabir azabinin cogu idrardandir.

oyüzden istibraya dikkat etmek lazimdir. peygamberimiz bir başka hadislerinde buyurmuşlar onlar gece camaşirlari ile namaz kilarlar buyurmus , işde yani bundan kasit camaşirlara idrar akintisi veya mezi akintisi damlamamasi icin istibra bezi veya pecete veya tuvalet kagidi kullanmak günümüzde kolaylikdirki bunlar ile necasetin ic camişirlarina bulaşmasi önlenmiş olur,

Zalimde şeytandan fistek alan kişidir yani şeytanin vesveslerine uyan kişidirki şeytanda insanin kirli olmasi ile hertürlü hubus ve hades ile kirler veya necaset kirleri ile kirli olmasindan faydalanip insana yakinlaşir işde müslüman temizdir ve temizi sever . o yüzden ennezafetü minel iman. yani temizlik imandandir,

Rabbim şeytanin ve ordusunun pisliklerinden müminlerini muhafaza buyursun

pak ve berrak sulari ve rahmeti ile müminlerine arinmayi nasip eylesin inşallah.

Alimleri ilede akli bulanmiş olan kimseleri aydinlatsinda dünyamizi seller felaketler alip gitmeden o kuduran lar zalimlerden intikamini almadan dünyamiz son bir kez olsun iyilikler ile güzellikler ile dolsun

mehdi zamani kurulsun inşallah.


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek icin linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...lencek.mp3

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 22 Şubat 2018 Cuma Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan


[Resim: freedesign-muhammed-veallah-yazili-islam...n-mavi.png]

DERSiM HiKAYESi VE AYRILAN YOLLAR


26.11.2011 Cumartesi


Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve iz Nede Rabbüke Musa eni til gavmezzalimiyne. gavme firavne ela yettegun.

sadakallahul aziym şuara suresi -10-11

Allahümme salli ala hayrul mutasaddikiyn.Allahümme salli ala muhammed mustafa bi eshari fi heza :ondan soruldugunda istendiginde red cevabi vermeyen isteyene vermekden yorulmayan muhammed mustafa ve ehline ve eeline salat selam eyle allahim.


Yolculugumuza başliyoruz yolumuza bir hadis ile giriş yapacagizki yolumuz süper plus benzin ile yol alsin yolculugumuz hizli bir yolculuk olacak inşallahu rahman.

Rasulullah sallallahu aleyhi ve selllem efendimiz buyurdularki:

Hak teala vaktaki yeri yaratti, yer titredi ve sarsildi.Yeri saglamca yerine tuttturmak icin Hak teala o zaman daglari yaratti.

Bunun üzerine Melekler Allah dagdan daha kuvvetli hic bir şey yaratmadi dediler.Hak teala sonra daglari kesmek icin demiri yaratti.

bunun üzerine melekler Demir herşeyden güclü dediler.

Hak Teala o zaman demiri eritmek icin ateşi halkettti.Bundan sonra Ateşi söndürmek icin suyu halketti, bundan sonra suyu havaya kaldirmak icin yeli halketti. o zaman melekler ayri ayri fikre düştüler. ve raabbimize sual ettiler

Ey Rabbimiz Senin yarattiklarinin icinde, ondan daha kuvvetlisi bulunmayan şey nedir? diye.

Hak Teala onlara şöyle buyurdu:

Sadakayı sağ eliyle verince sol eli haberli olmıyan kimsedir! Ben ondan daha güclü bir şey yaratmadım. Buyurdu.


Yani Bu hadis Dünyanin ilk yaratiliş evrelerini anlatan bir hadisdirki. Yani cenabi mevla ne zamn dünyamizi halketti o zaman dünya titrek bir vaziyetteymiş yani dünya calkalanan bir vaziyetteymiş ve sonra Rabbim dünyanin calkalanip durmasini durdurmak icin Yeryüzüne Saglam kayalar daglar ve taşlar halketmiş yani bütün taş cinsleri halkedilmiş ve sonra madenler halkedilmiş ve madenlerden en son olarak demir halkedilmiş. yani demir madenlerin hepsinin babasi olmuş demekdir daha dogrusu kuvvetli agabeyleri. Demir bunun üzerine diklik taslayinca yani biz ne anlatmişdik demir şeytan aleyhillanenin maddesiydi yani şeytan aleyhillane dünyada daglar taşlar halkoldukdan sonra hakimiyet süren en güclü varlik olmuş idi bunun üzerine onun hakimiyetini Rabbimiz Ateş ile degiştirdi.Yani Ateş şeytanlari eriten gücünü kaybettiren varlik yani cinler şeytanin varligini gücünü zayiflatan varliklar yani cinler şeytan aleyhillaneden sonra yaratilan varliklar işde cehennemin yaratilmasida bu zamana gelirki yani şeytan ve hizbi öyle efelik taslayinca onu ve hizbini eritcek cehennemi cenabi mevla halketti en güclü demiri dahi ertip kül edecek olan cehennem halkedildi yani. ve cehennemin görevlileri yani naari semun denilen varliklar cehennemin hizmetkarlari yani cehennemin onlara zarar veremedigi varliklar yani cinler yani nari semun yani ateş yutan varliklar halkedildi. demir eridigi zaman gücünü kaybeder işde Rabbimiz şihablar halketmişdirki gökyüzünde seyreden demir kütlelerini yakalayip eriten güdümlü ateşler Ne zaman şeytanlar kainatta asi gelmeye başladi demir kütleleri yol almaya başlar ve bu kütleler Düşdügü yerde hakimiyet kurmaya başlarki işde rabbimizin kainatta demir kütlesi arayip yakayalan şihablari vardir. onlar sayesinde demirin hakimiyeti cürütülür eritilir. yoksa bir demir kütlesi direk olarak erimeden bir gezegene carpsa o gezegenin dengesi bozulur ve raydan cikar oysaki şihablar sayesinde demir eriyerek o gezegene carpar veya iner veya semada ateş topuna cevrilir velhasil kelam.

Bu seferde nari semun denen varliklar yani cinler efelik taslayinca aasi olmaya başlayinca en güclü biziz diye o zamanda Rabbimiz ateşden bir parca olan su ve maddesini halkettiki su ve maddesi ateşi söndürür oldu yani ateşin yani cinlerin hakimiyetinide böylece yikdi ve onlarin üstünede bir hakim madde halkettti yani hidrojen ve oksijenin halkedilmesi işde o zaman bileşik kurduklarinda göreve geldi yani önce daglar taşlar maddeler halkoldu fakat cinler naari semunlar aşiri gidip kafirleşnce Rabbimiz onlari durdurmak icin suyu halketti.Bu sefer Su bileşigi hakimiyet sürmeye kalkinca Rabbim suyun zaatinin murad buyurdugu yere gitmesini ve orada hakimiyet göstermesini dileyince o zamna suyu kaldirip götüren hava hareketi olan rüzgarlar halkoldu yani nebulalar halkoldu.işde nebulalar Rabbimizin diledigi yere murad ettigi yere Rahmetini ulaştirirlar. dünyamizdada nebulalarin yavrusu rüzgarlar bulutlari su kütlelerini alip götürüp rabbimizin murad buyurdugu yere birakirlar.Su ve sudan neşet eden bütün varliklar ile cinler ve şeytanlar arisinda devamli bir savaş vardir yani galibiyet savaşi oysaki rabbimiz su ve ehlini şeytan ve cinlerin kafirlerine galip kilmişdir. işde insanin ve ehli hayvanat ve bitkilerin yaratilmasi burada devreye girerki işde su ve ehli yani canlilar ateşe ve nari semuna yani cinlere hükmedebilirler yani galip gelebilirler cünkü onlar su ehlidirler işde düyanmizinda %70 i su ile kaplidir yoksa cinler ateş ve demir dünyada galip olurdu. insan bedininindede %70 sudur ki şeytan ve ordusuna galip gelebilsin yani. işde ondan sonra insani halkeden Rabbimizin buyurdugu en kuvvetli olan şeyde hayvanat nebatat mevcudat ve ateş ve naru semuna hükmedebilen en güclü varlik olarak

mutasaddik olan zati ve tasadduk ederkende televiyzyonlara cikip ben vana bilmem kac para yardim ediyon deyip hava atanlari degil efendim eller görsün diye veren degil herkes duysun bu adam herkese yardim ediyor desinler diye degil yaptigi yardimi sagi ve solu duymayan yani yakin akrabasi bile yaptigi yardimdan tasadduktan haberdar olmayan zaati muhteremler cinlerede taşada topragada rüzgarada suyada hatta demire ve şeytanada söz gecirebilen varliklar imiş. Böyle bir kimse daga delin dese Rabbimin müsadesi ile demir göreve girer ve dagi deler sonra ateşe yak dese rabbimin müsadesi ile ateş yakar ve sonra rabbimizden dua ile dilese falan yere yagmur yagsin diye, rüzgar emrine verilir ve ve yagmur yüklü bulutlar onun murad ettigi bölgeye seyahat ettirilir ve rabbimin müsadesi ile orada yagmur olurlar. yani kimdir bu zaatlar iyi olduklarindan sagi solu dahi yani en yakin akrabasi dahi onun hayrindan haberdar degillerdir onlarin iyive iyilige müttesip kimseler oldugu yalnizca Rabbimizce bilinen kimslerdir o zaati muhteremler.Rabbimiz böyle kuvvetli başka bir şey yaratmadigini buyuruyor.Yani Ey insanlik kafir güruhu ve deccal ve avenesi ve şeytan ve avenesi ey daglar ve taşlar ve ey su ve ehli rahmet : Ahir zamanin eri olan Mehdi aleyhisselam işde bu zaatlarin en sonuncusudur ve ondan sonra dünyada iyiligin ve güzelligin hakimiyet sürmesi olmayacakdir ve o zaat şimdi yaşamakda olup dünyanin imamidir. eger kör gözlerinizi ve sagir kulaklarinizi iyice acar ve gören gözle bakip duyan kulakla dinlerseniz o size her gün seslenmekde ve dünyamizin sururu icin gayret etmekde sizler ise benlik davasi ile dünyayi fesada ugrtamakda olanlarsiniz işde dün misirda yine cuma gösterisi bre ahmaklar hani sizin derdiniz firavun dediginiz hüsnü mübarekdi adam birakdi yataklara düşdü, şimdi derdiniz ne bu seferde askerler insin ulen ahmaklar başsiz gövde bir işe yarmadigi gibi askersiz bir devlet olmaz yani vücutta nasil rabbimizin askerleri yani akyuvar ve alyuvarlari hic durmaksizin görev yapip hem sevkiyatta hemde idarede hemde vücut ülkesinin savunulmasinda hizmet etmekdeler ise sizler o vatani veya türklerin vatani türkiyeyi veya almanyanin devletini milletini savunup hizmet eden askerleri veya işde o misirdaki veya suriyedeki askerleri hice sayamazsiniz eger hice sayarsaniz ve zamanin imami ve emiri mehdinin sözünü hice sayarsaniz o zaman bütün askerler görev dişi demekdir akyuvarsiz alyuvarsiz bir beden nasil ayakda durmaz ise askersiz bir devlet ve milleti yikmakda o kadar kolaydir en kücük ossurukdan bir mikrop vücudu yikabilcegi gibi askersiz bir devletide işde böyle askere ve devletini birlik icinde tutmak isteyen başkana karşi milleti ayaklandircak osssurukdan bir adam böyle fitne ve fucur ile hakimiyet sürer eger sizler böyle ossurukdan adamlarin lafini dinler ve mehdiye taabi olmaz iseniz hepinizi şeytan ve deccal ordusu böyle birer birer hezimete ugratacakdir.

Burdan türkiyenin başbakaninda sesleniyorumki nedir bu dersim fitnesi sen devletin icine fitne mi atmak istiyorsun yoksa millletin birligini beraberliginimi istiyorsun eger birlik beraberlik istesen böyle bir fitneyi hortlatmazdin .Peygamberimiz ne buyurmuş uyuyan fitneyi uyandirana lanet olsun.ulen şeyh saidi nasil seyyid diye atfedersiniz neymiş efendim kerbela evlatlariymiş ulen kerbaladan geriye kalan bir zeynel abidin birde zeynep validemiz ulen bu pislik riza ve şeyh said hangi koldan bu ikisine baglaniyorlarmiş .Allahin darvin kiliklisini sen nasil seyyid diye atfedersinde birde güya seyyidlerin hesabini sormaya kalkarsin hic seyyid olan peygamebirimizin soyundan olan isyankar olurmu.eger gercek seyyid olsa idi haklinin yaninda olurdu. eger bu türk milletide hakli olmasaydi Rabbim onlarin başina Atatürk gibi akilli birini gecirip o düşman tuzagindan kurtarip cikarmazdi. ulen bu gün eger sizler hiristiyan veya darvinist birileri olarak yahut ateist birileri olarak dogmadiysaniz o düşmani vatandan kovmasini bilen Atatürk ve sevenlerininin sayesindedir eger bu gün anan bir fransizla evli degil ise yahut bir ingiliz ile evli degil ise ve küyünde kentinde sabahleyin sabah yeliyle ezan sesleri duyuluyorsa bu atatürkün yönetici kafa statratejisi ile düşmani yurtttan sürüp cikarmasi sayesindedir.Eger kafa olmasa ayaklar nere gidcegini bilmez eger Atatürk olmasaydi bu savaş stratejisi cizilmezdi başsiz ayaklar bir işe yaramaz başsiz eller bir işe yarmazlar Atatürksüzde kurtuluş savaşi kazanilamazdi.Sen Atürkü kötülemek ile peygamberimizin yukardaki hadisinide yok saymiş oluyorsun yani Rabbimin hakim kafalar halkettiginide hice sayiyorsun ve Atatürkün öyle mal mülk derdine düşcek akrabasini kayircak yeyen sömüren diyecek akrabasi yok devleti sömürmüşlügü yok yanini kicini devletten besledigi yok ne cikari varidida kelle koltukda böyle bir hizmete aday oldu ki işde onlar rabbimizin yukardaki hadisde buyurdugu güclü kimslerdendirki onlarin iyiligi Rabbimce bilinir yoksa yakin akrabasi bile diyemez bu bizi kayirdi ve bizi devletten maaşa bagladi yahut vesaire vesaire. işde zamanin eride yani mehdi aleyhisselamda böyledir. dünya bir tarafa giderken o öbür kefede dir daima eger sizler daha

ataniza ceddinize devletinize milletinize Atatürke ve kenan paşaya sahip cikmaz iseniz işde son hakim zaat i muhterem MEHDi görevde onu tanimaz iseniz daha birdaha ne Atatürk gelcek ne Kenan paşa geri gelcek Nede Başka bir mehdi dünyayi yönetcek.

Yani MEHDi yani MHD yani son kullanma tarihi demekdir . son hakim artik ona uymazsaniz oda görevini tamam edince dünyada iyilik kalmayince curcuna koparda herkes baş olma sevdasina düşer bir sürü baş oluncada yildirimlar tufanlar yanginlar seller depremler kopar hadi durdurun durdurabilirseniz o zaman.

ya bu deveyi gütceniz ve mehdiye uycaniz yada bu diyardan cehenneme sürülcekler olarak gitceniz. bu sözümüz yalniz türkiyeye degil bütün dünya devletlerinedir iran irak suriye almanya italya yunanistan brezilya......

Kimsede hakimeyetlige özenmesin ne firavunlar geldi gecdi ne karunlar geldi gecti sultan süleymana kalmadi bu dünya ne mehdiye kalir nede başkasina sakin olaki dünya hakimligine falan özenmeyin esas hakimiyet nefsine hakim olandir nefsine hakim olmayan dünya hakimi olsa ne yazar.

Rabbim kuranda nefisine hakim olan peygamerleri anlatir peygamberimiz sünnetlerinde anlatir allah dostlari anlatilir . Rabbim kuranda mutlak hakimiyet müminlerindir buyuruyor öyle ise ey inananlar. mü min olunuz inanmak yetmez mü min olunuz yeniden iman ediniz

Nefsine hakim olanlarin tek maksudu vardir Rabbimizin Rizasini kazanmak yoksa hakimiyet mal mülk herşey yalan gel birazda sen oyalan.

Rabbimizin Tur suresi 21 ayetinde buyurdugu : iman edip de soylarida imanda kendilerine tabi olanlara soylarinida katariz.ve onlarin işlediklerinden hicbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandigi ile baglidir.Bu gün yeni edebsizlik haberleri cikmaya başladi medyada kizina tecavüz eden babalar.

Rabbim soy zincirinin bozulmamasi icin cocuklari ana babanin velayatine vermiş onlar evlenesiye cocuklari korumakla görevlidir bu koruma her türlü kaza bela oldugu gibi irz ve namuslarinida koruma olacakdir .Yalniz günümüzdeki cocuklar da baba ana dinlemez oldular işde böyle soysuz babalar da türedi kendi evladina tecavüz eden SAPIK zihniyetli insanlar.

öyleki bunlarin hepsi kendini kicindan kendi kuyrugu ile beceren şeytanin amelleri ve dünyamizda etrafimizi şeytan aleyhillanenin maddesi demirden meydana gelen maddeler ile doldurduk ve demirin hakim oldugu metal ve metaryalistligin hakim oldugu bir ortamda artik demirin hüküm sürmesi normal oldu ve böyle demirin ve ve meteryalist kafanin amelide işde böyle ana baba evlat gibi maneviyat duygularini kaybedince ne ana der ne evlat der böyle SAPIK fiiller ortaya cikar. şeytan aleyhillane hüküm sürer ise işde Allah muhafaza böyle evladina tecavüz eden babalar meydan cikar evladina tecavüz etmek demek bir nevi kendi kendini becermek demek bunu düşünemeyen ahmaklar dünyada hakimiyet sürer oldu.

Rabbim ümmeti muhammedin inananlarini böyle bir tuzakdan muhafaza buyursun.

Bu haftaki zikir olan ayetimize gelince oda Münafikun suresi sekizinci ayeti bu haftaki zikirimiz olcakdir

eseteuzubillah

...velillahil izzetü veli rasulihi velil mü minine velakinnel münafikiyne le yealemun.

sadakallahul aziym.

Izzet Allahu Tealanin, Rasulünün ve müminlerindir.Fakat münafiklar bunu bilmiyorlar.

Peygamberler tarihine devam edersek oradanda Süleyman aleyhisselamdan yani dünya hakiminden bahsedecegiz.

Süleyman aleyhisselamin yanina belkisin sarayi getirilince cinler bazi fitneler yaydilar belkisin killi biri oldugu cirkin oldugu haberini yaydilar bunun üzerine süleyman aleyhiselam belkisin baldirlarini görmeyi istedi ve belksin sarayinin altina su kaplanmasini istedi ve ve bu oldu ve belkis gelince vizyonda su gördü ve bunun üzerine ayaklarini sivadi köşke girmek icin ve süleyman aleyhisselam cinlerin yalan uydurduklarini farketi ve onun güzel bir hatun oldugunu anladi ve daha sonra belkis müslüman olunca onunla evlendi ve ve ondan olan ogluna DAvuD adini verdi yani Bir başka deyişle DAviD

yani cift -D- li olan yani Demire söz geciren ve babasi Süleyman aleyhisselam ise şeytanlari esir eden lakaplidir.işte demirin dogadaki haline öz denir demir özleri denir yani Öztürk ve ve Özsoy demek soyu taa süleyman aleyhiselama ve ve soyu davud aleyhisselama dayananlar demekdir.

Herkes bakinca babasina benzer bir şeyhin evlatlari müridleri ayni şeyhi gibi sakal birakir ve onlarda şeyhinin nuru gözükür . Ulen ahmaklar o şeyh riza ve şeyh saida bakinca hic muhammede benzer bir taraf gözüküyormu bir bakin ilk akla gelen darwin oluyor herkes babasina benzer kurali ve Rabbimizin onlar görülünce Allah akla gelir kuralina ters ve bu yüzden o resme bakinca bilenlerin aklina ilk darwin geliyor öylese simasi bile onlarin seyyid olmadigini haber veriyor sen nasil bu terörist saide destek cikarsin millete fitne cikaran ossurukdan adama destek cikarsin başbakan efendi yaziklar olsun o senin türk milletinin hazinesinden yedigin ekmeklere.

Bu haftaki sünnetimize gelince abdest alirken azalari üc defa yikamak sünnettir öyle üc defa su dökmek degil üc defa yikamak amma abdestte başa bir defa meshedilir ve ayaklarda bir defa yikanir yani yukari ve aşagida bir kurali gecerlidir yani ayak iki olunca iki ayagin yikanmasi başin bir fakat yollarin ise ayrildigini gösterir ayaklar ücer defa yikanirsa yollar bu sefer altiya ayrilir biz yollari birleştirip kafaya cikarmak isterken ey başbakan ve partisi siz kim oluyorsunuzda yollari dersimdir acilimdir bilmem nedir diye altiya yediye dagitirsiniz şimdi hatani anladinmi, bundan sonra ayaklarini bir defa yika ve milletin başina olmadik yollar acma bizide burdan söylendirme biz seni bütün milletlere başbakan yapmak isterken sen daha milletini bölmeye kalkma biz yeşersin diye sana yol gösterdik o hapisden cikmani murad ettik senki ayaklarini üc kez yikayarak bu milleti yollara ayirisin sünnet bilmeyen edepsiz kendi yaptigini sünnet sanir. sende kendi dedigini söyledigini hüküm zannediyorsun oysaki hüküm Allahindir ve söz Muhammedin hakkidir öyleyse cahilce amel etmeyelim ey insanlik bilerek yapilan iki rakat namaz bilmeden yapilan 50 bin yillik ibadet e bedeldir. Ki peygamberimiz bir ara namazda ayakkabilrini cikarir bunu gören ashabda cikarir namaz biter peygamberimiz siz niye böyle yaptiniz der seni yapti diye derler bunun üzerine peygamberimiz buyurur cebrail bana haber getirdi ayagimda necaset oldugunu ben ondan cikardim ya siz der. yani ey iman edenler amel bilmeden degil neden yapildigini anlayarak yapamak gerkir bu yüzden vaazlarimizda hep ibadetlerin özlerini anlatmaya calişiyoruz

Rabbim inananlari ibadetinin hakkini gözetip hakkini verenlerden eylesin.


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek icin linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...yollar.mp3

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 22 Şubat 2018 Cuma Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan


[Resim: freedesign-tekbir-islamiresim-by-karogla...erengi.png]

YiYiP iCiP TUVALATE GiDEN ALLAH DEGiLDiR

17.11.2011 Perşembe

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Melmesihubnu meryeme illa rasulun gad halet min gablihir rusulu ve ümmühü SIDDIGATUN kane ye kulani taame. unzur keyfe nubeyyinu lehümul aayati sümmenzur enne yü fekün.

sadakallahul aziym Maide Suresi --75--

Yolculugumuza başliyoruz.

Peygamberimize bir gün saci sakali elbisesi bembeyaz bir adamin gelip onun dizine dizlerini dayayip ellerinide onun dizine koyup oturdugu ve islam nedir diye sorup sonra peygamberimizin islamin şartlarin i saydigi ve sonra dogru söyledin dedigi ve sonra iman nedir diye sordugu sonra peygamberimizin imanin şartlarini saydigi ve sonra ihsan nedir diye sordugu ve peygamberimizin Allahi görüyormuş gibi ibadete etmendir buyurdugu sonra bana kiyametin zamanindan haber ver dedigi ve peygamberimizinde sorulan soranda bilgili degil buyurdugu ve son olarak kiyametin alametlerinden haber ver buyurdugu

ve peygamberimizinde cariyenin efendisini dogurmasi,yalin ayaklilarin ciplaklarin fakirlerin ve koyun cobanlarinin yüksek binalar yapip bu binalri ile övündükleri ve bu binalar ile yariş ettikleri halde görmendir buyurdu.sonra bu adamin gittigi ve bir süre sonra ömer efendimizin peygamberimizin yanina gittigi ve peygamberimizin bu adam kimdi diye sordugu ve ömer efendimizin Allah ve rasulu daha iyi bilir dedigi ve sonra peygamberimizin o cebrail idi size dininnizi ögretmeye gelmişdi diye buyurdugu hadis ile bildirilen melek cebrailin adam suretine girdigi bize bildirilen hadisdir.

bir başka hadisde lut kavmi helak olamdan önce ibrahim aleyhisselama iki güzel genc suretinde iki melek gelir ve ona bazi haberler veririler ibrahim aleyhisselam onlara yemek ikram eder fakat onlar yemezler ve sonra lut aleyhisselama giderler felaketin yolda oldugunu hemen orayi terketmesi gerektigini haber verirler lut aleyhisselamda onlara yemek ikram etmek ister ama onlar yemezler.

yani

isa ve meryem annemize ilahlik rablik isnad eden hiristiyanlara sesleniyorum. Allahu teala yemez icmez yemeye ve icmeye ihtiyaci yoktur zaten yiyen biride az sonra afedesiniz tuvalete gidip hacetini yapacakdir yani yedikden sonra karninda birde pislik taşiycakdir . halbuki Allahin melekleri nurdandir onlar dahi yemeye icmeye ihtiyac duymazlar yeseler iclerinde pislik olur hacet olurki buda nurdan varlik temiz ve pak nurdan olmak hikmetine aykiridir nasil olurda isa efendimiz ve meryem efendimiz rab olsunlar onlar kuranin tabiri ile yiyip icenlerdi.

meleklerde yiyip icmez amma onlarda allah degildirler.yemeyip icmeyip riyazet ederek halisinasyon gibi bazi cinleri görmeye başlamak bazi melekleri görmeye başlamak ile insan Allah olmaz bazi ahmaklar riyazet ile cinleri ve meleklerin bazisini müşahede ederlerki kendilerini artik bir bo.. zannetmeye başlarlar işde iki riyazet yapan gavsul azam lakapli abdulkadir geylani ve saidi nursi ve arkadaşi. abdulkadiri geylanininin yemeden icmeden alti ay durdugu rivayet edilir.halkdanda uzaklaşmişdirki geri döndügünde dili tutulmuş alti ay konuşmayinca artik kafasindan konuşa düşüne konuşmayi unutmuşdur ve konuşmak istemiş fakat kimse onun konuşmasini duymamiş cünkü kafsindan konuşmaya başlamişdirki yani cinlerle melkeler ile konuşmaya başlayinca insanlar ile nasil konuşulur unutmuş oysaki gercek melekler yukardaki yazdigimiz hadisde oldugu gibi onlar insan suretinie girebilirler ve insan gibi konuşurlar fakat insan gibi yiyip icmezler insanlar melek sifatina cikar ise melekleri müşahede edebilirler fakat nefis kalibindan melek kalibina cikamazlar fakat bu riyazet sonucu ispirto gibi incelebilirler ve delikden kovukdan sizabilcek incelige ulaşirlar bir robotda yemez icmez amma onada allah denmez yemeye icmiyor diye teneke yiginia nasil allah demiyorsak işde böyle riyazetle ugraşanlarada allah denmez işde o kudsi hadisde Allahu tealanin

kulun farzlar ve nafilelerle Allah yaklaşacagi ve sonra cenabi mevlanin onlarin gören gözü tutan eli olcagi hadisini ele alip

bu riyazet ehline Allahlik isnad etmeye kalkan ahmaklar olmuş.

cübbeli ahmedin bir vaazinda Allahu teala mahmud efedninin suretine girdigini vaaz etmişdir . bre(BibBiiiiiib Kafa)cenabi mevlayi insan kalibinin icinemi hapsetmek istersin o dar aklinla

musa aleyhisselam ben seni görmek istiyon deyince sen buna muktedir olamazsin buyurdu cenabi mevla ve cok israr edince şu daga bak buyurdu ve o daga bakinca musa aleyhisselamin ne gördügü musa aleyhisselama malumdur bizler ise buna muktedir olamayiz yani Allahi dünya gözüyle gördüm diye uyduranlar meydana cikdi.

ve Allahu tealanin insani kendi suretinde yaratdi diyenler oldu

halbuki kainat namaz kilan bir kulun tahiyattaki oturuşu şeklinde halkolmuşdur.

ve kainati kasdedip kainat allahdir diyen olmuş.

Halbuki kuranda rabbimizin bize Rabbimizi tanitişi ile bilebiliriz ancak biz. Nasil tanitiyor rabbimiz zaati aalasini

esteuzubillah gul hüvallahu ehad. yani ehadiyet yani bütün herşey ondandir.esteuzubillah Allahüssamed. o ise herşeyden müstagnidir o hicbirşeyden degildir.yani zaati alasi hicbir şeye bagimli degildir.esteuzubillah lem yelid . kimsenin cocugu degildir yani dogmamişdir ve esteuzubillah velemyuled, yani dogurulmamişdir.Bir anne babasida yokdur.

ey(BibBiiiiiib Kafa)hiristiyanlar nasil olurda Allah isadir dersiniz ve Allahu tealayi insanin sidik yolundan cikip gelmişdir diye atfediyorsunuz ahmaklar dogurulan her kimse önce babasinin sidik yolundan sonra anasinin sidik yolundan gecer gelir ey ahmaklar Allahu teala nasil böyle bir yoldan geldi diyebilirsiniz hic bir cocuk allah olamaz. ey deccal sende bir gün cocuktun degilmi o zaman sen allah degilsin (BibBiiiiiib Kafa) . allahu teala nasil cocuk olabilir nasil üc yasina kadar akli ermeyen bir varlik olsun allahu teala . (BibBiiiiiib Kafa) sende bir zamanlar üc yasinda iki yasinda degilmiydin(BibBiiiiiib Kafa)decall ve avenesi. sonra hicbir dogrulan allah degildir. ulan(BibBiiiiiib Kafa)deccal seninde bir annen vardi degilmi hemde muhammed aleyhiselamin bildirdigi ile salih bir ananin ve babanin(BibBiiiiiib Kafa)tohumu olcakmiş. deccalin annesi babasi salih olmasina ragmen cocuklari deccal kafir olcakmiş bize bildirilen.

bir başka delil yukardaki hadisde cebrail aleyhisselam peygamberimize sordu kiyamet ne zaman peygamberimiz buyurdu sorulan soranda bilgili degil. yani ey deccal sen cebrail gibi kiyametin ne zaman kopcagini bilmiyorsan muhammed aleyhiselam gibi kiyametin ne zaman kopcagini bilmiyorsan allah degilsin eger biliyorsan hadi koparda kiyameti görelim(BibBiiiiiib Kafa)deccal.

Maide suresinde bildirilen habilin sözü:

Andolsunki sen, öldürmek icin bana elini uzatsan bile ben sana öldürmek icin el uzatacak degilim, ben alemlerin Rabbi olan Allah dan korkarim. maide 28

işde onlara kurban etmeleri emir buyruldu kimin kurbani kabul olursa o hakli olsun denildi ve habil en güzel koyununu kurban etmek icin getirdi kabil ise tarimci idi en kötü cürük carik meyvalarini kötü ekinlerini kurban olarak getirdi

ey(BibBiiiiiib Kafa)deccal sen insanlara bu gün eger tohumlarin cirkinlerini yediriyorsan sen kabil gibi ahmagin birisisin sen daha habilin SIRRINA bile eremezken nasil olurda allahlik taslarsin.Cenabi mevla kullarina en güzel meyvalar en güzel kurbanlik hayvnlar en güzel tahillar halkdendir sen ise o tohumlari bozan ve hayvanlari birbirine karisitirip cirkin hayvanlar üreten ahmaksin nasil olurda kullara cirkin şeyler yediren allah olur.allah her layik olana layiki ile muamele edendir. nasil olurda allahin kullarina zulmu reva gören allah olur .cenabi mevlanin cenneti iyilerin yurdu olcakdir oysaki senin cennetin ise sen gibileri icine alcak, allahin masum kullarini ise cehenneme atcak olan ahmaksin. Eger Allah diyenler cennete gitmiyecekde sen gibi Allaha karşi gelenler cennete gitcek ise sende allah Adaletide yok demekdir sende adalet yoksa senden nasil allah olur. masumu kandiriyorsan zalimi seviyorsan sen daha anana babana itaat edemiyorsan seni dogurani hice sayiyorsan seni dogurtan babani hice sayiyorsan senden Allahu tealaya itaat da oluşmaz. ey deccal sen ve ordun kafirlerin en büyügü zalimlerin en zalimi cehennemliklerin diregisin.Senin allah olmadigini sende firavun kadar biliyorsun. cenabi mevla seni yartirken sana sormadigi seni şahid tutmadigi gibi kainati yaratirkende ne seni şahid tuttu nede sana sordu. daha kainatin ne zaman ve nasil yaratildigindan haberdar degilken nasil olurda kainati sahiplenmege kalkarsin(BibBiiiiiib Kafa)deccal.

Kainatin sureti muhammed aleyhisselamin miracda huzura varidiginda bulundugu vaziyetdirki işde o vaziyeti tahiyatta oturuş gibi oturup sag el sag yanakda ve sol el sol diz üstünde ve sag ayagin parmaklari kible istikametine dönmüş vaziyetde ve sol ayak sag ayaga dogru yan yatmiş vaziyetde yani tahiyyat oturuşu.

Bu haftaki sünnetimiz Namazda tahiyatda oturuken sag ayagin parmaklari kibleye gelcek vaziyete bükmek sünnetdir.

Hz Aliden gelen rivayetde Hz Ali efendimiz buyurmuşlarki eger kanamayacagini bilsem namazda iken şu sag ayagimin baş parmagini yere civi ile cakardim buruymuşlar. işde namazda gücü yeten sag ayaginin baş parmagini yerden kesmez ve bu secdeye gidincede tahiyattta oturuncada aynidir ve başparmaginin ucu yere civilenmiş gibi bir vaziyetde durur yani secdeye gidince ve tahiyatda hep kibleye dönük ve aslen bu tahiyatda sag ayagin bütün parmaklari icindir ama gücü yetmeyen en azindan sag ayaginin baş parmagini kibleye dönük tutar ve yerinden kimildatmaz.Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil kafiriyn

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil müşrikiyn

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil Fasikiyn

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil münafikiyn

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil müfsidiyn

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmid deccal ve hizbühü

Rabbena efriğ aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmiş şeytanirracim ve hizbühü.El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek icin linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...gildir.mp3

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 22 Şubat 2018 Cuma Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

[Resim: cerceveliyesilovalkure-allahyazili-resim...roglan.gif]

HERŞEY FANi , RABBiNiN VECHi BAKi

11.11.2011 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

[Resim: yunus-107.PNG]

[Resim: rahman-26-27-28.PNG]

Rahman suresi 26-27-28

Sadakallahul aziym

Allahümme salli alaMuhammedin ve ala eeli muhammed ve salli ala yedullah(min fi işareti hadis) ve sallu ala basirullah ve sallu ala gademullah ve sallu ala esmaullah (semiallah)

(hadisde bildirilen kulum bana farzlarla yaklaşir sonra nafilelerle yaklaşir sonra ben onun tutan eli gören gözü duyan kulagi yürüyen ayagi olurum hadisi mucibince) yeryüzünde gezen Allahin yedullahlarina semiullahlarina basirullahlarina gademullahlarina yedullaha fevga eydihim hükmü vacibince rabbim selat ve selam eylesin.

Yolculugumuza başliyoruz

Yolumuz gecenki vaazimizda kiyamet bahsini anlatmiştik kaldigimiz yerden devam edersek:

Yukardaki ayeti kerime rahman suresi daha önce kuranin eli vaazimizi anlatmişdik işde bu ayeti kerime rahman suresi yani 55ci sure yani 55. asir demekdir yani ne demek bu dünyanin yaratildigindan bu yana gecen ömrünü ele aliyor yani 5500 cü senesi ve o yüzyili ele aliyor yani ve 5526 da yani 26.ci ayetde

esteuzubillah

küllü men aleyhe faan

sadakallahul aziym gecmekde yani 5526.ci senede herşey fani olcakmiş ve bu fani olma tam bir yil sürüyor ve sonra 5527 de

Sadece yani 27. ci ayetde bildirilen ile esetuzubillah sadece Rabbinin vechi baki kalcak buyruluyor. Bu eyeti kerimeler her canlinin ellerinde yazilidir elinin yedinci bogumunda yazilidir amma bu yedinci bogum hangi bogumdur burada yazmayacagiz demiyecegiz.

KIYAMETiN hak oldugu ve vuku bulacagi bu ayet ile sabittir ve ve herşeyin fena bulcagi ve sadece rabbimizin vechinin baki kalcagi bu ayette bildirilen ve bu ayetde 55. sure ve 26 . ci ayet yani 55 ci yüzyil ve 26 ci senesi oda dünyanin ömrünün 5526 . ci senesi demekdir. En dogrusu rabbimizin katinda olandir muhakkak. eger kuran hak kitap ise rabbimiz bizatihi buyurdugu onun icine yazmadik bir şey birakmadik buyuruyor ise işde buda firaset ile baktigimizda gördügümüz kiyametin zamani yani ey insanlik eger Rabbimiz herşeyi yazdik buyruyor ise o zaman kiyametin zamanida kuranda gizlidir amma bu güne kadar dilden dile dönseydi herkes daha zaman var diye tembellik edebilirdi amma şimdi ise zaman az kaldigini bildirmek icin artik herkesin kendine bir ceki düzen vermesi gerketigini bildirmek icin ve zamanin sahibinin mehdi oldugunu ispat etmek icin bu kiyametin zamani konusundaki vaazimizi kaleme aldik.Vaazi nasihattan ders alip islama imana itaat ve taata sarilcaklara bu vaazimiz. kafir güruhunun ise bugzunu düşmanligini daha da artirmasina da sebeb olcakdirki kafirler zamanin az kaldigini gördüklerinde artik ne kadar düşmanliklari var ise daha o mel anetlerinide dökmek icin gayret gösterceklerdir artik o yüzden fitnelerin cogalmasini bekleyin bir fitneyi diger bir fitnenin takip ettigini görceksiniz bir felaketi bir başka felaketin takip ettigini görceksiniz biz ne kadar dünyayi ve insanligi Allahu tealanin emir buyurdugu hükümler üzerine inşaa ve memur etmeye calişsakda, kafirler deccal ve şeytan ve ordularida bu az kalan zamanda bütün fitnelerini kusacaklardir artik bu zor sürece girmiş bulunuyoruz.

işde planlanmiş bir 12 eylül hikayesi ve yine planlanmiş bir japonya depremi ve tusunami ve sonra bütün arap devletlerinin başlarinin vurulmasi ve başsiz kalan bedenlere uyduruk deccal başi gecirilmesi ve sonra en son iki hamle iran ve türkiye ey iran sana biz ne dedik eger kiyamet şimdi şu saat kopacak olsada siyah bayragi elinden birakma varsin kiyamet senden kopacak ise kopsun yeterki kafirlerin yüzünü güldürcek olay olmasin sen o uhudda okcular tepesini terketmeyen ashabin soyunun devam ettigi memleketsin Allahin izni ile o ashabin kabri orda oldukca bu son kale kafirlerin eline gecemez ve gecmeyecekdir ne türkiyeye güven ne başkasina sen Allaha ve mehdiye dayan ve zamanin sahibinin sözü o siyah bayragi kafire teslim etme atom bombasini patlatmak gerekirse varsin patlayack ise patlasin o bomba yeterki muhammedin sözüne itaat edilmiş olsun varsin canlar bu ugurda feda edilcekse feda olsun sen kiyametin siyah bayrakli askerlerisin o uhudda zaferin tekrar müslümanlarin lehine dönmesini saglayan yilmaz kumandan ve o cocuk hüsame. daha hüsamenin kilici cekilmedi ki kafirler muhammed öldü diye bagira dursunlar muhammed ve hüsame dagda saklaniyor az kaldi zafer müslümanlarin olcak sen ve askerlerin ise bütün gücünü ve ilmini kullan ve kafirlere karşi güclü ol. az kaldi muhammedin askerleri kafirleri yildiracaklar merak etme nasil uhud tam kazanirken kaybedilme durumuna düşdü ve tam kaybederken ise kazanildi yani bu işin tilsimi uhudda uhudu iyi oku ki ne yapman lazim tam manasiyla anla.

Kiyamet bombasini yapmaya gelince oda peltek se de gizlidir yani hüsamede gizlidir. yani peltek se nin mahrecini kullanarak bir bomba yap bu bomba o kiyamet bombasi olcakdir ücüncü harf yani ücüncü elementi kullan ve o bombayi yap biz bunu daha önce dedik ve plan projesini cizmişdik onun benzerini bu ücüncü element ile yap.

Bu haftaki sünnetimiz üc seyin kiymetini üc sey gelmeden bilin

hastalik gelmeden sagligin

meşguliyet gelmeden boş vaktin

ölüm gelmeden islamin ve imanin kiymetini bilin.


Ya rabbi uhudun askerleri gibi kafasi dagilmiş bir avuc müslüman kaldik. Ey Yüce Allahim habibinin ordusuna yeniden toparlanip kafilere karşi direnme gücü veren Rabsin Allahsin.

Bizede, deccal ve ordusuna karşi yeniden toparlanip, zafer vercek Allahu Rahmansin. müminleri magfiretinle yarliga ve görünmez ordularinla destekle ya rabbi.

Bu ahir zaman müslüman be müminlerini livaul hamd sancagi altinda topla ya rabbi dagildik kafilere karşi yenilme durumuna kadar düşdük artik sekinetini indir üzerimizede o yilmaz kumandanin ve hüsamenin yardimiyla muhammedini sallalahu aleyhi ve sellem ve ehli beyti mehdiyi ve askerlerini sen gözet ve yardim et ya rabbi


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit TuncaKar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 22 Şubat 2018 Cuma Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan
[Resim: islamiresim1.jpg]

23-Haziran-2011-Persembe saat:04:00

BAKIR GÜMÜŞ ALTIN VE KURŞUN

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve lein seeltehüm men nezzele mines semai maen fe ahya bihil erda mim ba'di mevtiha le yekulünnellah kulil hamdü lillah bel ekseruhüm la ya'kılun

Ankebut Suresi --63

Veadellahüllezıne amenu ve amilus salihati lehüm mağfiratüv ve ecrun azıym

Maide Suresi --9--

İnna nahnü nuhyil mevta ve nektübü ma kaddemu ve asarahüm ve külle şey'in ahsaynahü fı imamim mübiyn

Yasin --12--

İnnelleziyne yahşevne rabbehum bilğaybi lehum mağfiretun ve ecrun kebiyrun.

Tebareke Suresi--12--

Sadakallahul aziym

Allahümme salli ala seyyidina ve mevlana Muhammedin seyyidil evveliyne vel Ahiriyn.

Allahümme salli ala seyyidina ve mevlana Muhammedin fi külli Vaktin ve HIYN:

Yolculugumuza Başliyoruz

Yolculugumuz Yeryüzünün üc önemli maddesi ve madeni olan cevherlerden başliyacak.Bakır ve Diyaaarı Bakır yani Diyarbekir

yani madeni Ebu Bekr Radiyallahu Anh efendimiz.

Daha önceki Vaazlarimizda anllattik ki Dünyaya sonradan inenler önce düyadan alinmiş konsantre toprakdan olan Adem atamiz ve cevheri sonra Ademin konserve edilmiş maddesinden kaburga kemiginden halkolmuş Havva annemiz ve Cennetin kapisinda beklerken şeytan aleyhillanenin sözüne kanip onu cennete dahil eden cennet bekcisi RIDVAN yani YILAN

ve Ademe atamiza secde etmekden geri duran şeytan aleyhillane idi.

ve yine sesli vaazlarimizin birinde bahsettik BAKIR maddesi YILANIN maddesi oldugunu Bahsettik. ve Yine sonlara yakin vaazimizda dedikki Nahl yani ARI VE bal peteginin FORMÜLÜ CÖZÜLDÜ VE mEHDI KALKANI KIRILDI DEDiK VE artik biz yolumuza OSMAN efendimizle devam edecegiz ve Osman demek örtünen demekdir ve kafirlere karsi deccal ve avenesine karşi başimizi örtmemiz gerektigini ve artik namaz kilan herkesin takke giymesini ve baş kismini namazda ve ibadet yapar iken kötü nazar edenlerin nazarindan korumak gerektigini bildirip vaaz etmişdik.

Bal peteginin formülünü cözdükleri gibi osman efendimizin formülünü cözemiyeceklerini söyeldik ve osman efendimizin formülünün KUBBE FORMÜLÜ OLDUGUNU yani küre formülü oldugunu ve kürrenin formülündede pi sayisi diye bir deger oldugunu pi saysinin da yine bir baska vaazimizda 312 Allah dostu olan mehdinin askerleri ve talebesi oldugunu ve 313 cü asker Mehdi aleyhisselam oldugunu ve 314 de glecek olan isa ruhullah oldugunu ve bu pi sayisinin erweitern etmesini durdurmayicaklarini ve pi sayisinin 13,312313314312313314312313314... böyle devam edip gittigini bildirdik. ve pal petegini cözdüklerinden bu yana tüm gücleri ile küreye yöneldiler ve atmosferi cözmeye calişdilar fakat buna mukayyed olamadilar ve olamayacaklarda inşallahu rahman.

osman efendimizden sonra artik Ömer efendimizin menziline girmiş bulunuyoruz Ömer efendimizin maddesi ise gümüşdür ve ücgendir onun formülü

EY KAFiR GÜRUHU siz ücgenin formülünü cözdük sansanizda ücgenin formülünün zerresini cözmüş degilsiniz işde ücgen yani gümüş yani er kişi demekdir sözünün eri olan işinin mahiri olan yani işinin eri olan ve Evinin eri olan hakiki (Taşşaklı Erkek)

yumrugu balyoz gibi olan dögüşdümü yenilmeyen (Taşşaklı Erkek)Güttüğü sürüsünden haberdar hemde bu sürü bagdattan

şama gecsede sürüsünden haberdar olan er kişi Hz Ömer dir.

geldik ömer efendimizin kanatlarinin altina siginmaya ve bu haftaki sünnetimize artik hem namaz ve ibadette takke giyecegiz hemde müslümanim diye er kişiler er sadece erkekden olmaz sözünü eri safiyyyeler asiyeler meryemlerde er kişidirler o yüzden cinsiyet ayirmadan er olan her müslümandan istegimiz şudurki şu andan itibaren gümüş yüzük takmaniz. müslümanim diyen her kes üzerine vebalimiz olsunki kim bu sünnete ittiba etmez ise ahir zaman fitnesinin ilerlemesine sebeb olacagindan kiyametde ve haşrda iken elimiz ve hz ömerin iki eli onlarin yakasinda olsun inşallah. bu sünnette cocuklar ve bazi ehil olmayan kimseler dahil degildir müstesnadir.

Yüzük takmanin sünnetine gelince yüzük sol yüzük parmagina takilir ve yüzük kaşli yüzük olur taşi yeşim taşi(yeşil renkli) yahut süleyman yüzügü gibi veya akik taşindan(turuncuya yakin kahverenkli)kaşi olur ve gümüşden olur.

ve Tuvalete girince hacetinden sonra taharet etmeden evvel yüzük sol yüzük parmagindan sağ yüzük parmağina aktarilir ve öyle taharet edilir ve tuvalletten cikinca tekrar sol yüzük parmağina takilir ve yatarken ve banyo ederken yüzük cikarilir ve abdest alirken yüzük elleri yikar iken parmakda hareket ettirilerek yüzük altinin islanmasi saglanir.

Gök kubbenin altinda arşı aalanin altinda dört direk vardir ve bu direkleri tutan dört dev yaratik vardir birisi aslandir ve onun yeryüzündeki temsilcisi hz Ali Allahin Arslani

ve ikincisi fil ve Hz osman efendimiz onun yeryüzündeki temsilcisidir ve ücüncüsü boga ve onun temsilcisi yeryüzünde hz ömer ve dördüncüsü YILAN ve onun yeryüzünde temsilcisi ve cennetin kapsinda ebubekr bekler onu gecmeden kimse cennete giremez buyurdugu rasulullahin sadik dostu Ebu bekr efendimiz

ve kiyamet in kopmasi o kiyamet bombasi olan bakır bombasi ile olacakdirki işde kafirler osmani ve ömer efendimizi gecemeyince ebu bekr efendimize yönelecekler ki artik o vakit ananin babanin cocuguna karinin kocasina kardeşin kardeşe kimsenin kimseye faydasinin olmadigi dönem ve kiyamet kopacakdir yeryüzünde zerre iyiligin kalmadigi ve maun suresinde rabbimizin buyurdugu en kücük yardimi dahi esrigerler buyrudugu kimselerin yaşadigi zaman ve büyük kiyametin kopmasi.

Rabbim Ey Aziiiz olan Allahim Arşi alani tutan dört diregin hatirina şu ahir zamanin necaat ümmetini sen koru ahir zaman fitnelerinden ve decccal ve avenesinin şerlerinden ve keşiflerinden ve şeytan aleyhillanenin ve onun ordusunun şerrinden.

Rabbim bizi Muhammedinle bizi onun arkadaşi Allahin arslani Hz Ali ile ve onun ve meleklerin haya etdigi dostu Hz Osman efendimizle ve şeytan aleyhillaneyide titreten er dostu Hz ömer efendimizle ve ondan bir an bile ayrilmayan sadik dostu Ebu Bekr ile destekle Ya Rabbi.


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek icin linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...kursun.mp3

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 15 Şubat 2018 Salı Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan
MYBB Forumda Forum konu görünümünü Klasik Dikey Moda Ayarlamak icin
ilk üye olundugunda otamatik olarak forum yatay ve avatar yukarda ayarinda geliyor bunu
yani avatar yanda ayari icin

önce üye girisi yap
sonrada üye paneline gir

[Resim: MYBB-Forum-Konular-Klasik-Gorunum-icin-1.png]

sonra acilan sayfadan secenekleri ayarla bölümüne gir

[Resim: MYBB-Forum-Konular-Klasik-Gorunum-icin-2.png]

sonra ordaki postbiti klasik dikey modda göster kutucugnu isaretle ve sonra alta in ve secenkleri kaydete tikla

[Resim: MYBB-Forum-Konular-Klasik-Gorunum-icin-3.png]islem bu kadar tamamdir


EFSANE1 TÜRK BOARD

KAROGLANIN PAYLAŞIMLARI
This it's a sample image

Dini ve Kültürel Bilgiler
Tasavvuf Bilgileri
PSD Grafikler
PNG Resimler
JPG Resimler
GIF Resimler
Flatcast Tema
Radyo indexleri
Ne Ararsanız Burada

EFSANE1 TÜRK BOARD iÇERiK

ALLAH

AllahBAYRAK

TC.Bayrak


Radyo Karoglan

Foruma Misafir Olarak Gir


Forumda Neler Var


Karoglan-Raşit Tunca - Dini - islami - Dini Resim - FIKIH - Kuran - Sünnet - Tasavvuf - BAYRAK - Milli - Eğlence - PNG - JPEG - GIF - WebButtons - Vaaz - Sohbet - Siyeri Nebi - Evliyalar - Güzel Sözler - Atatürk - Karoglan Hoca - Dini Bilgi - Radyo index - Sanal Dergi